skip to Main Content
Milan Zeman - Jak Tvořit Nejlepší Obsah (video)

VIDEO: Jak tvořit nejlepší obsah

3 komentářů k zobrazení

 1. Tohle je 1000x opakované téma. Problém nového “lepšího” obsahu je, že ho vždy předežene ten “horší” s lepšími backlinky. No to je jiná písnička.

  Nevím jaké máš plány na pokračování. Já bych uvítal podrobnější příklady z MM. Úplně nejlepší by to bylo s konkrétními příklady.

  1. Čau Jardo, když už jedem na tykačku:) díky za komentář, vezmeme to postupně.

   Opakované téma? Může být, pokud to bereš tak povrchově, že jde o článek o obsahu. Já ale nevím o tom, že by někde existoval obsah, jak pomocí Marketing Mineru získat podklady pro tvorbu nejlepšího obsahu, a to ani textový, natož pak video. To si myslím, že je dostatečně unikátní zpracování tématu, pokud ale o podobném jiném obsahu víš, tak sem s ním:)

   Naproti tomu obsah jako „Jak změřit rychlost webu“, „Jak vybrat redakční systém“ nebo „SEO copywriting“, který jsem našel u tebe, je nejen mnohokrát opakované téma, ale zpracování také nijak nevyniká. Pojďme dál.

   Problém nového lepšího obsahu je špatný obsah s dobrými odkazy? Velmi zvláštní úvaha od specialisty. Píšu „úvaha“, protože to rozhodně není z praxe. V praxi se snažíme kvalitní obsah doprovázet kvalitními odkazy, to pak takovou podivnou úvahu ruší. Navíc moje video je pouze o tvorbě samotného obsahu, není o odkazech a ani nijak nevylučuje to, že pro úspěch ve vyhledávači jsou často odkazy nutné. Takže ano, je to jiná písnička, proto nevím, proč jí argumentuješ pod článek, který je o obsahu.

   K odkazům bys měl vědět ještě jeden fakt, který je z praxe. Množství stránek, které se na vyhledávané a konkurenční dotazy zobrazují na 1. Stránce SERP, nemají vůbec žádný odkaz. Z mé osobní zkušenosti je to cca 35 % stránek, ale věřím, že to bude ve větším měřítku ještě o něco více. To znamená, že vyhledávač nemá problém s tím, přisoudit obsahu takovou kvalitu a užitečnost pro uživatele i bez externích odkazů, že ho zobrazí v první desítce výsledků.

   Teď k tomu, co bys ty uvítal, abych já točil. V první řadě, pokud jsi člověk z oboru, jak o sobě tvrdíš na svém webu, pak nejsi přímo cílovka mého obsahu. Na svém blogu tvořím obsah hlavně pro majitele webů, podnikatele a začátečníky v onlinu, což je skupina, která není v oboru online marketingu tolik zběhlá a potřebuje spíše povrchový vhled. V plánu mám ještě několik témat v podobném duchu. Až tato témata vyčerpám, je možné, že se podívám i na něco hlubšího.

   Snad už v tom máš víc jasno:) Díky za zhlédnutí videa a ať se ti daří.
   M

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back To Top